ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

14 січ. 2020 р.

 Результат пошуку зображень за запитом "картинка сторінка психолога"

Практичний психолог

ДНЗ №3"Дюймовочка"

Гордійчук Наталія Анатоліївна 

 

 

 

Рада всіх вітати.шановні батьки!

Основні функції психолога в дитячому дошкільному закладі пов’язані з охороною фізичного та психічного здоров’я дитини, із створенням умов, які сприяють їх емоційному благополуччю і забезпечують вільний та ефективний розвиток здібностей кожної дитини. Реалізація цих функцій пов’язана  із співпрацею як з дитиною, так і з її батьками та педагогами ДНЗ. 

У своїй роботі   часто зустрічаюся з нерозумінням професії психолога. Деякі люди чомусь думають , що візитом  до цього фахівця вони автоматично підтверджують свою ненормальність. Це,звичайно ж,не так !

Що ж роблять психологи ? 

Хочу відразу сказати , що психологи , за визначенням ,  працюють з цілком психічно здоровими людьми , але такими , що потрапилив  у складні життєві труднощі , з яких вони не можуть вийти самостійно.  В психологічному консультуванні ЛЮДИНА сприймається такою , яка вона є. Вона не підганяється під стандарт , а поважається за її несхожість  та унікальність , самостійність шляху розвитку . 

Сама наука  психология вивчає :

- внутрішній психічний світ людини ;

-  психічні процеси - такі як пам'ять , мислення , уява , сприймання і інше ;

- психічні стани - а саме : спокій , схвильованість , уважність , піднесення , страх , сум , байдужість , дипресія та інші ;

- психічні властивості - чутливість , спостережливість , розумові , емоційні , вольові якості людини , її здібності , риси характеру , темперамент та інші .

 Як бачите , все вище наведене притаманне кожній людині і у кожного це має свою специфіку і індивідуальність.


  Завдання психолога  :

- надати кваліфіковану допомогу людям ,які не мають клінічних порушень , але шукають психологічну допомогу у зв'язку з труднощами повсягденного життя ;

- прояснити людині причини і наслідки різних життєвих ситуацій ;

- допомагти у налагодженні взаємин з оточуючими , а , іноді і з самим собою ;

- надати науково-обгрунтовані рекомендації , які найкраще вирішать проблему ;

- сприяти появі рис зрілої особистості , усвідомити  реальність свого"Духовного Я" ( вроджений голос совісті , інтуійія )

Основні функції психолога в дитячому дошкільному закладі пов’язані з охороною фізичного та психічного здоров’я дитини, із створенням умов, які сприяють їх емоційному благополуччю і забезпечують вільний та ефективний розвиток здібностей кожної дитини. Реалізація цих функцій пов’язана  із співпрацею як з дитиною, так і з її батьками та педперсоналом ДНЗ.

    Психолог ДНЗ №3 бере участь у виховному процесі загалом, виступає в якості компетентного і доброзичливого консультанта дорослих (батьків, педагогів) та дітей. З батьками в дитсадку проводяться: консультації (які надаються індивідуально та в групах), лекторії, круглі столи, виступи на батьківських зборах. Співпраця з дітьми проводиться в індивідуальному порядку та у групах. 

Мета психологічного супроводу полягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров’я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у родині й дитячому садку та формування її як суб’єкта життєдіяльності.

Практичний психолог закладу:

  • керується етичним кодексом психолога;

  • дотримується педагогічної етики;

  • будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками педагогічного процесу;

  • підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;

  • постійно підвищує свій професійний рівень.

 Хочу зазначити , що психолог , звичайно ж , не чарівник і в нього немає чарівної палички, за помахом якої все небажане відразу зміниться. 

Спеціаліст ,звичайно ж , відіграє активну роль в позбавленні  психічних проблем.  Він несе відповідальність за валідність використаних методик ,  правильність своїх висновків , про сутність проблеми і за ефективність запропонованих  практичних рекомендацій .  А ось  чи прийме і чи буде керуватися людина отриманими рекомендаціями- це вже  її справа . Адже , кожна людина - господар свого життя .

 Сподіваюся ,наша з Вами розмова була зрозуміла і корисна.