ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

21 лют. 2020 р.

                                                                                                                          Моя чарівна, дивна мова,
                                                                                                                 Хто перелічить в ній слова?
                                                                                                                 Вона прекрасна і казкова,
                                                                                                                 Весела, щедра і жива.
   Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу.
       Кожна доросла людина усвідомлює важливість мови у своєму житті: мова – це спілкування, мова – це ознака культури, мова – це скарб, що єднає людей однієї нації. А що означає мова для найменших українців? Адже становлення мовлення людини відбувається в ранньому дитинстві і привчати до рідної мови потрібно саме в цьому віці. 
          Вже стало доброю традицією в ЗДО №3 “Дюймовочка” проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, співучої материнської мови. День рідної мови у нашому закладі був насичений різноманітними навчальними і виховними заходами. У кожній віковій групі пройшли заняття, на яких малюки знайомилися з найкращими зразками української літератури: віршами українських поетів, народними піснями, творами українських письменників, У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство. А це величезне надбання української народної творчості: діти слухали казки, розказували вірші,виконували народні пісні та таночки. 
     Було проведене прикінці дня свято «Про рідну мову дбай – народ свій поважай».  Поезії Т.Г.Шевченка,  Лесі Українки,  І.Я. Франка та   прислів’я про мову, загадки, вірші, мирилки, гуморески, заклички, колискові, хороводи, пісні, таночки прозвучали у чудовому виконанні хлопчиків та дівчаток старшої групи. На святі панувала урочиста, піднесена, позитивно-емоційна атмосфера і дійство, яке відбувалося, зародило у дошкільнят ще одну краплину любові до рідної мови, до України, до родини, до українського народу.