ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

20 лист. 2017 р.

Здоров`я дитини – багатство родини!

Здоров`я народу – багатство країни!

З давніх - давен український народ найголовнішою цінністю в житті вважав здоров`я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров`я: «Здоровенькі були!», «Дай ,Боже, здоров`я!»,

«Доброго здоров`я!»,»Бувайте здорові!».

Здоров`я- це найвище благо, дароване людині Природою. Без нього не можна зробити життя повноцінним і щасливим.

Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров'я. Адже здорова людина – здорова нація. Правильне харчування оберігає людину від хвороб.

У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров`я людини:

* 20% на екологічні і соціальні чинники;

* 20% - на спадковість і генетичні порушення;

* 10% на розвиток медицини та охорону здоров`я

* 50% припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров`я

В наш час, коли їжа повинна бути кращою, кожна людина, повинна звернути увагу на хвороби українців, які спричинені неправильним харчуванням. Якщо спостерігати за дитячим колективом, то побачимо, що кожна дитина за день вживає велику кількість продуктів які містять барвники, консерванти, ароматизатори. Тому для покращення ситуації яка створилася у державі, кожен виховний заклад проводить низку заходів для покращення дитячого здоров'я.

Харчування повинно містити всі ті речовини, які входять до складу тіла людини . Наша їжа в основному складається з білків, жирів , і вуглеводів, а також мінеральних речовин .

Білки називають головним будівельним матеріалом організму. З них утворюються і ростуть нові клітини, а завдяки цьому росте й людина.

Жири беруть участь в обміні речовин, сприяють зігріванню й запобігають переохолодженню організму.

Людина повинна споживати як тваринні , так і рослинні жири: сало, сметану, сир, горіхи, вівсяні та гречані крупи.

Вуглеводи використовуються як джерело енергії для м`язової роботи: руху, фізичної праці, роботи серця та інших органів.

Вуглеводами нас забезпечують рослини.

Тому необхідними для нас є: хліб, крупи, цукор, картопля, морква, буряки, фрукти, мед.

Для нормальної роботи організму потрібні мінеральні речовини. У невеликій кількості вони містяться в усіх продуктах, які ми споживаємо. У молоці є кальцій і фосфор, які потрібні для росту зубів і кісток.

У таких продуктах, як печінка, нирки, м`ясо, яйця, а також у фруктах і овочах є багато заліза. Залізо входить до складу крові й бере участь у забезпеченні організму киснем. Якщо в крові не вистачає заліза, то з`являється слабкість, і людина швидко втомлюється .

Щоденна добова потреба дітей у білках -90-100г, жирах- 90-100г, вуглеводах-380-400 г. Для повноцінного харчування важливо, щоб з їжею в організм надходили також і вітаміни. Вони підвищують стійкість організму до застудних захворювань.

Якщо бракує вітамінів то з`являються кволість, швидка стомлюваність, знижується опірність організму захворюванням, виникають дуже серйозні порушення діяльності різних органів і всього організму в цілому.

Якщо ми дбаємо про своє здоров`я, потрібно ретельно вибирати їжу. Вона має бути багатою на поживні речовини.

Але ми знаємо, що іноді їжа буває некорисною. Це продукти з малим вмістом поживних речовин. А коли вона не корисна, то зашкоджує нашому здоров`ю, руйнує наш імунітет.

Здоров`я людини – це дар, який потрібно берегти і ніколи не експериментувати з ним.

Бережи своє здоров'я і воно збереже тебе від хвороб!