ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

22 лют. 2018 р.

«Ігровий куточок вашої дитини»
7 правил оформлення дитячої кімнати
 На розвиток малюка величезний вплив робить навколишній простір. І від того, як воно організовано у вас вдома, багато в чому залежить, яким виросте маля.
Перше правило: Дитині необхідний власний простір
Ідеальним варіантом є наявність власної кімнати. У кожного малюка періодично виникає бажання усамітнитися. Можна відвести спеціальне місце, дещо відгороджене. Для цього можна використовувати невисоку ширму, відокремити куточок за допомогою меблів (наскрізного стелажа, тумбочки, столу, дивану).
Власне простір передбачає не тільки окремо відведене місце, але і можливість дитини побути на самоті.
ДИТИНА ПОВИННА ВІДЧУВАТИ, ЩО ВОНА МОЖЕ РОБИТИ ТАМ ТЕ, ЩО ХОЧЕ (ГРАТИ З ТАКИМИ ІГРАШКАМИ, ЯКИМИ ЇЙ ХОЧЕТЬСЯ, НЕ ЗАВЖДИ ДОТРИМУВАТИСЯ ІДЕАЛЬНОГО ПОРЯДКУ У «СВОЄМУ» МІСЦІ, РОЗСТАВЛЯТИ МЕБЛІ ЯК ЗАБАЖАЄ, ЗАПРОШУВАТИ КОГО ХОЧЕ І НЕ ПУСКАТИ ТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКИХ ВОНА ЗАРАЗ НЕ ХОЧЕ БАЧИТИ).
Друге правило: Створіть у кімнаті психологічно приємну обстановку
Вашому малюку повинно бути комфортно у «своєму» місці. Він повинен відчувати себе захищеним. Для цього продумайте колірне рішення в кімнаті. Не дуже добре, якщо воно буде дуже блідим, так само як і дуже яскравим. Три стіни можуть бути теплих, пастельних тонів, а четверту можна пофарбувати в активний колір.
Поруч з цією стіною можна розмістити ігровий куточок дитини. Психологічний комфорт досягається також за рахунок іграшок. При цьому дитина повинна мати можливість проявляти різноманітні емоції. Продумайте місце, де малюк зможе розкидати іграшки, постукати кулаками по дитячій боксерській груші або подушці, від душі помалювати на стіні.
Для зняття психоемоційного напруження і розслаблення постеліть килимок, поставте таз з піском, покладіть глину для ліплення, увімкніть спокійну музику.
Третє правило: Створіть у кімнаті затишну обстановку
Затишна обстановка – це та, в якій себе комфортно почуває малюк. Її можна створити за рахунок оформлення стін, розташування меблів, м’яких штор. Продумайте світлове рішення. Це може бути і загальне світло зверху, і бра над ліжечком дитини, і настільна лампа. Регулюйте потужність світла.
При підборі меблів пам’ятайте, що для малюка неможливо бути постійно акуратним. На меблях можуть залишитися плями від фарби, клею. Щоб дитина не залишала на стінах візерунки, виділіть йому мольберт для цих цілей або невелику ділянку на стіні, на якій можна міняти папір для малювання.
Часто дитина втомлюється від своїх іграшок. Цілком звичайне явище, тому слід заздалегідь передбачити зручні місця для зберігання машинок, ляльок, кубиків. Дитина може самостійно складати свої іграшки, наприклад, у висувні ящики і витягувати їх звідти в міру необхідності
Четверте правило: Продумайте «зонування» кімнати
Краще організувати різноманітні зони для малювання і художньої діяльності, фізкультурну, ігрову зону, зону для розглядання книжкових ілюстрацій і читання книг. Зонування повинно бути гнучким, і дитина повинна мати можливість переносити предмети з однієї території на іншу.
П’яте правило: Обстановка повинна відповідати віку
Залежно від віку повинна змінюватися обстановка в кімнаті, асортимент іграшок і розвиваючих ігор.
1-3 роки
Кімната: ігрова, спальна зони, найбільша площа вільного простору для рухливих ігор малюка.
Іграшки: каталки, великі машинки, м’які та пластмасові іграшки, ляльки, набір посуду, м’ячі різного розміру. Розвиваючі ігри: розрізні картинки, рамки-вкладиші, велика мозаїка, підлоговий будівельний набір.
3-5 років
Кімната: ігрова, спальна зони, зона для художньо-творчої діяльності, фізкультурний куточок, куточок для читання книг.
Іграшки: м’які та пластмасові фігурки тварин, транспорту; м’ячі, кеглі, набори для сюжетно-рольових ігор – в «дочки-матері», лікарню, пошту, магазин, перукарню.
Розвиваючі ігри: настільні ігри на розвиток пам’яті, мислення, уваги, лото, підлоговий і настільний будівельний набори, природний матеріал для художньо-творчої діяльності.
Шосте правило: Дитині має бути цікаво
Ваша дитина унікальна. У неї є свої інтереси, захоплення. Простір у кімнаті має бути цікавим дитині. Якщо маляті подобається підводний світ і все, що з ним пов’язано, то оформіть кімнату в морському стилі.
Пропонуйте малюкові самому приймати участь в обговоренні оформлення кімнати. Вислухайте його побажання. Запропонуйте самому створити панно, намалювати картинку, прикрасити вітражем скляні вставки двері та інш.
Сьоме правило: В оформленні поєднуйте звичні й неординарні елементи естетики
Внесіть в навколишнє середовище дитини елементи різних видів мистецтва:репродукції картин, веселі шаржі, декоративні панно, димковскі іграшки, матрьошки та ін. Не захаращуйте кімнату.
Все має вписуватися в задуманий інтер’єр. Можна завести альбоми, папки з вкладишами, в яких можна поміщати зібрані з різних тем або видів мистецтва ілюстрації, фотографії. Одна папка може бути присвячена репродукціях пейзажів, інша – фотографії, третя – декоративно-прикладному мистецтву і т. п. Можна влаштовувати тематичні тижні або дні. Ось, наприклад, тиждень фотографії. У цей тиждень сходіть на виставку фотографій. Розкажіть про історію фотографії.
Розгляньте підготовлену заздалегідь папку з фотографіями. Спробуйте складати з дитиною композиції і робити знімки. Організуйте серед домашніх конкурс на кращу фотографію. Створіть сімейний альбом. Зробіть колаж з фотографій. Завершіть тиждень виставкою, запросіть на неї гостей.
В інтер’єрі можна дати незвичайне застосування звичайних речей. Так, наприклад, зробити стільницю кавового столу з фотографій в коричневій гамі. Малюк повинен бачити, як поєднуються в інтер’єрі традиційні та нетрадиційні елементи мистецтва. Меблі в кімнаті повинні бути мобільними, щоб можна було міняти дизайн інтер’єру.
При виборі іграшок слід пам’ятати, що …
… Їх не повинно бути занадто мало або занадто багато. Найкраще змінювати асортимент іграшок, з якими грає ваш малюк. Нехай дитина пограє з якимись з них досхочу, потім ви можете дістати з шафи ще декілька і прибрати ті, на які дитина вже не звертає уваги. Це дозволить дитині завжди проявляти інтерес до гри, придумувати нові сюжети ігор і не захаращувати кімнату.