ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

8 трав. 2018 р.

1.    Розповідайте дітям про свою роботу.    
Малюки не усвідомлюють зв’язок  між працею і грошима, якщо не будуть знати, ким працюють їхні батьки,  як заробляють гроші на життя. Діти мусять розуміти, що робота має не тільки подобатися – вона повинна “годувати”.
2.    Не приховуйте від дітей своє матеріальне становище.
Звісно, малюкові немає потреби занурюватися в усі нюанси сімейного бюджету, але варто пояснити дошкільникові, куди йдуть гроші. Навчіть його заставляти бажання можливостями, миритися з деякими обмеженнями.
3.    Не привчайте дітей до надмірностей. Неприпустимо, коли дитина мало не щодня отримує від вас подарунки і ні в чому не знає відмови. Навчіть малюка обмежувати свої бажання.
4.    Формуйте у дошкільника розумні потреби. Слухаючи дитячі ” я хочу “, частіше запитуйте ” А навіщо тобі це ? ” Не поспішайте задовольняти бажання, адже отримуючи все напершу вимогу, малюки переходять межу розумного.
5.    Навчайте дітей ощадливості. Не залишайте без увагиз іпсовані предмети, зламані іграшки, розірвані книги. Покажіть, як можна полагодити, продовжити термін служби пошкоджених предметів.
6.    Допоможіть малятам усвідомити вартість речей. Діти немають звикати до того, що всі зламані іграшки автоматично замінюються новими. У кожній речі малюки мусять бачити цінність. Адже її хтось створив своєю працею.
7.    Залучайте дітей до роботи по дому. Дошкільник може займатися домашньою роботою нетривалий час, тому, даючи доручення, розраховуйте сили дитини. Поступово у неї розвинеться самодисципліна, і вона буде виконувати навіть нецікаву роботу. І хоча робота малюка не досконала, не забувайте його заохочувати.