Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

14 трав. 2018 р.

1. НЕ НАПИХАЙТЕ НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

За час, що залишився, жодних «хвостів» ви не підтягнете. А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у неї негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки,  порозв’язувати нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, не примусовій формі. Крім того, дошкільникам необхідно по кілька разів читати одні і ті ж книжки. Вони, взнаючи «матеріал»,  прагнуть підказати розповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він допустив неточність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою «дорослу» думку.

2. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ ЗІ СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ  

Важливо сформувати у майбутнього школяра позитивне ставлення до школи. Якщо дитина хоче вчитися і упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний із новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно здоланий. Для цього частіше розповідайте своєму чаду забавні історії зі свого шкільного життя.

3. НЕ АКЦЕНТУЙТЕ УВАГУ НА ОЦІНКАХ

Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають лякати: «Читай, а то двійки мені приноситимеш». Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти взнаєш багато нового, у  тебе з’являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше що в першому класі їх не ставлять.

4. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ

Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у неї «закінчилося дитинство», не жалійте її: мовляв, бідненька, починаються трудові будні.

Навіть жартома не лякайте школою. Не варто при маляті також обговорювати майбутні витрати, засмучуючись про дорожнечу форми або канцтоварів.

5. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ З ДИТИНОЮ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона виявляється  залученою в процес підготовки до першого вересня. Хай маля саме собі вибере собі пенал. ручки, олівці і лінійки. зошити з барвистим малюнком на обкладинці. прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині. аби вона звикла до нових для неї речей. Хай вона збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя: «Дістаньте червону ручку або зошит в лінійку» не викличуть у маляти труднощів: воно чітко знатиме, де що лежить. Добре також сходити з дитиною у вибрану школу, якщо ви ще до цього не зробили. Погуляйте біля школи. Так маля швидше звикне до нового місця.

6. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай всі іграшки вашого чада підуть у перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет, що робити на перерві (15 - хвилинні «уроки» повинні чергуватися з п’ятихвилинними «перервами»).

7. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ПО НОВОМУ РОЗПОРЯДКУ ДНЯ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечора, вставала о 7-8 ранку. Дуже важливо сформувати у дитини уявлення про те, що за чим потрібно пробити вранці і увечері. Для цього добре використовувати пробкову або пластмасову дошку на стіні, де можна прикріпити папірці. писати, малювати.

Спершу спробуйте наочно пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель. приготувати одяг, перевірити, чи чиста форма. Всі ці дії краще позначати малюнками: портфель, розкладені речі на стільці. Напередодні першого вересня виконуйте цей ритуал,граючи. Хай дитина збирає свої дитячі книжки в портфель, складає одяг на стілець. За допомогою малюнків можна змалювати і уранішній розпорядок: умиваємося, одягаємося, їмо, чистимо зуби, одягаємося в шкільну форму, чистимо взуття. виходимо з будинку. Все це допоможе маляті краще зрозуміти. як будується його день.

8. ПОДРУЖІТЬ МАЛЯ З ГОДИННИКОМ

Необхідне для школи вміння - орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчіть його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися по електронному годиннику. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину. Повісьте в дитячій великий годинник (головне, аби дитина могла взнавати по ньому час). Під час читання або гри можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, о котрій годині почалася дія і о котрій годині закінчилася.

9. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли дозволить учитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитини буде важко в 1-му класі. Аби розвинути у дитині уміння підкорятися і гарти по правилах, використовуйте командні ігри. Завдяки ним дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежить результат. Ще один важливий урок,який дають маляті командні ігри, - це спокійне ставлення до програшу.

10.ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ'ЯТЬ

Хороша гра на уважність: всім роздається однаковий текст, і за певний час потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв «с». Проводити «заняття» спочатку по 10 хвилин, назавтра - 15, довівши час «уроку» до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть півгодини занять. Ще можна частіше грати у  «Відвернися і назви». Розкладіть на столі іграшки і дайте дитині поглянути на стіл протягом 1-ої хвилини. Потім вона відвертається і називає іграшки, які лежать на столі. Ускладнюйте завдання:додайте іграшки, скорочуйте час на запамя’товування. Можна замінити іграшку іншою - дитина,обернувшись, повинна розповісти, що змінилося