ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

5 вер. 2019 р.

Останнім часом збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод за участю дітей дошкільного віку. Часто винуватцями ДТП є самі діти, які грають поблизу доріг, переходять вулицю в недозволених місцях, неправильно входять в транспортні засоби і виходять з них. Питання навчання дітей правилам безпечної поведінки на дорозі стає особливо важливим в дошкільному віці.

Тому з самого раннього віку необхідно вчити дітей безпечній поведінці на вулицях, дорогах, в транспорті і правилам дорожнього руху.

Головне завдання вихователів є роз'яснити правила дорожнього руху дитині, а при виборі форми роботи розкрити весь сенс небезпеки недотримання ПДР.

Використання ігрових технологій в роботі з дошкільнятами по дорожньої тематики полягає в одночасному вирішенні наступних завдань:

1. навчання дошкільнят дорожньої лексиці і включення їх в самостійну творчу роботу, що дозволяє в процесі виконання завдань вивчати і усвідомлювати небезпеку і безпеку конкретних дій на вулицях і дорогах;

2. розвиток у дітей пізнавальних процесів, необхідних їм для правильної та безпечної орієнтації на вулиці;

3. формування у дітей навичок і стійких позитивних навичок безпечної поведінки на вулиці;

Виховний процес рекомендується здійснювати:

• в процесі спеціальних розвиваючих і навчальних занять дорожньої тематики. При побудові системи роботи з вивчення дошкільнятами правил дорожнього руху слід мати на увазі три аспекти взаємодії з транспортною системою міста:

1. Дитина - пішохід;

2. Дитина - пасажир транспорту;

3. Дитина - водій дитячих транспортних засобів (велосипед, самокат, санки, ролики та ін.)

• через безпосереднє сприйняття дорожнього середовища під час цільових прогулянок, де діти спостерігають рух транспорту і пішоходів, дорожні знаки, світлофори, пішохідні переходи і т. Д.

У зв'язку з цим робота по вихованню навичок безпечної поведінки дітей на вулицях ні в якому разі не повинна бути одноразовою акцією. Її потрібно проводити планово, систематично, постійно. Гра - один з найважливіших видів діяльності дитини, його самовираження, спосіб його вдосконалення. В процесі гри розвиваються увага, пам'ять, уява, виробляються навички і звички, засвоюється суспільний досвід.

Гра - це не тільки розвага. Вона робить дозвілля змістовним, вчить творчості, вмінню орієнтуватися в складних ситуаціях, швидкість реакцій. Так, в першій молодшій групі діти знайомляться з транспортними засобами: вантажних і легкових автомобілями, громадським транспортом. Визначають, з яких частин складаються машини. Навчатися розрізняти червоний і зелений кольори.

Для дітей середньої групи новою буде розмова про пішохідний перехід і його призначення, правосторонньому русі на тротуарі і проїжджої частини. Крім того, діти 4-5 років повинні чітко уявляти, що коли загоряється зелений сигнал світлофора для пішоходів і дозволяє їм рух, для водіїв в цей час горить червоний - заборонний сигнал світлофора. Коли загоряється зелений сигнал для водіїв і дозволяє рух автомобілів, для пішоходів спалахує червоний сигнал.

У старшій групі діти дізнаються про дорожній рух багато нового. Саме в цьому віці відбувається знайомство з такими великими і складними темами, як «Перехрестя», «Дорожні знаки» знаки пріоритету - «Головна дорога», «Поступися дорогою»; знаки сервісу - «Лікарня», «Телефон», «Пункт харчування» інформаційно-вказівні - «Пішохідний перехід», «Підземний пішохідний перехід», «Місце зупинки автобуса і (або) тролейбуса»; попереджувальні знаки - «Діти»; заборонні знаки - «Рух пішоходів заборонено», «Рух на велосипедах заборонено»; розпорядчі знаки - «Пішохідна доріжка», «Велосипедна доріжка".

Таким чином, гра представляє собою відтворення соціальних відносин між людьми, їх поведінку і прийняття рішень в умовах моделювання реальних ситуацій, суспільного життя. Гра є основним видом активності дошкільника, в процесі якої він вправляє сили, розширює орієнтування, засвоює соціальний досвід