ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

15 лют. 2022 р.

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно малята у садочку  тішилися новорічними святами, а вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Ще лютує зима хуртовинами, ще стоять морози і лежить сніг, а у повітрі вже пахне весною.      
        15 лютого в нашому садочку   в черговий раз ознайомилися  зі святкуванням чудового народного свята «Стрітення». Це свято початку весни. За повір’ям, у цей день  саме Зима зустрічається з Весною. І хто з них переможе, той і господарюватиме до   кінця місяця. Звідси і назва – Стрітення.
  В цей день малята співали пісні і про зиму, і про весну, водили хороводи, виконувалися запальні українські танці та грали в цікаві ігри. На святі Зима змагалася з Весною , мірялися силами, перетягували канат.
          А ще вони мали можливість  вмитися принесеною з церкви свяченою стрітенською водою, яка дуже цілюща і має магічну силу.   А також запалити свічку «громовицю» та загадати найбільше своє бажання.     
          Відповідно до традицій нашого народу, в цей день кухарі садочка випікли  з тіста пташок «жайворонків» і роздали  їх дітям, щоб вони росли здоровими й щасливими. Вважалося, що саме жайворони на своїх крилах приносять Весну із далекого краю, проганяють люту зиму з морозами та завіями. Старі люди розповідали, що ця пташка народилася із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонечком і своїм дзвінким голосочком сповіщає про прихід Весни.
    Свято дітям принесло багато позитивних емоцій, гарний настрій, вражаючі спогади та нові знання про українські звичаї та традиції.
      Укотре переконалися, що українські національні традиції і є тим живильним ґрунтом, на якому сходять перші паростки патріотизму в чистих душах наших вихованців, що саме звичаї є важливим і могутнім чинником навчання й виховання, розвитку особистості й оздоровлення нації і суспільства.