ЗДО №3 "Дюймовочка"
Записи за датою

17 лист. 2022 р.

 

17  листопада 2022 року в залі управління освіти Первомайської міської ради відбувся семінар-практикум для директорів закладів дошкільної освіти «Формування мовної компетентності як основи всебічного розвитку, виховання й соціалізації особистості: управлінський аспект».

Робота семінару спрямовувалась на удосконалення  професійних компетентностей директорів ЗДО з впровадження в управлінську практику педагогічних інновацій у сфері мовної освіти та поглиблення знань Базового компоненту дошкільної освіти, основ комунікації та партнерської взаємодії.

Під час актуалізаційно-мотиваційного модуля директор КУ «ЦПРПП» Марина Хрипун провела вправи на створення сприятливого психологічного клімату та комфортної атмосфери для роботи, налаштувала керівників на конструктивну взаємодію, співпрацю та обмін досвідом.

Навчально-інформаційний модуль розпочала Світлана Ткачук, начальник управління освіти. У своєму виступі Світлана Володимирівна   розкрила питання  актуальності мовної освіти та  наголосила на відповідальності педагогів за формування в дитини  уміння спілкуватися рідною мовою.

Освітня ситуація, організована Тетяною Чікрижовою, консультантом Центру професійного розвитку педагогів,  допомогла керівникам проаналізувати раціональність використання ресурсів для формування в дошкільників мовленнєвої та комунікативної компетентностей.

У ході  презентаційно-діяльнісного модуля  директор ЗДО №3 Світлана Селіванова представила власний досвід проєктування організації освітнього процесу  з формування мовленнєвої та комунікативної компетентностей.

Лариса Працьовита, директор ЗДО №1, ознайомила колег з досвідом організації командної взаємодії в роботі з дітьми з порушенням мовленнєвого розвитку.

Творча група директорів у складі  Олени Давліченої (ЗДО №16), Людмили Маслової (ЗДО №5), Лариси Працьовитої (ЗДО №1)   презентувала електронний нотатник  «Ідеї звідусіль»,  в якому зібрано найкращі напрацювання педагогів закладів дошкільної освіти щодо  взаємодії з батьками  в процесі формування мовлення дитини.

Удосконалити мовленнєву компетентність учасникам заходу допомогла Тетяна Андреєва, заступник начальника управління освіти. Тетяна Володимирівна надала поради щодо вмотивованого вживання лексем та  дотримання граматичних  норм.

Сподіваємося, що інформація та досвід, отримані під час семінару, сприятимуть  підвищенню професійної компетентності педагогів.